Info

MTC ehk Muay Thai Conflict on Taipoksi ürituste sari mis ainukesena Eestis näitab Taipoksi tema eheduses kus lubatud on kõik 8 inimkeha relva mida saab kasutada vastase löömisel

MTC-l toimuvad matšit kas 3×3 minutit või 5×3 minutit

Austades spordiala sünnimaa tavasid mängitakse iga raundi ajal võitlusmuusikat ehk Ram Muay-d mis raund raundilt tempokamaks muutub

TAIPOKS-MUAY THAI on reaalne ja parktiline peamiselt löökidest koosnev budo ala, mis on ka algajale suhteliselt kiiresti omandatav. Muay Thai elemendid on oma iseloomult loogilised, tehnikad saavad alguse otse võitlusasendist, ilma pikema tseremooniata ning on kiired ja tugevad. Seetõttu on neid raske ette aimata. Kõikidel löökidel on taga lööja kehakaal, mis teebki löögid tugevaks ja kiireks. Puuduvad liigsed vehklemised, keksimised jms. ning seeläbi kasutatakse energiat säästlikult. Muay Thai jalalööki loetakse tugevaimaks maailmas.

Põhielemendid on jala- ja käelöögid distanstilt võitluseks, ning põlve- ja küünarnukilöögid lähivõitluseks. Olulisel kohal on klintö ehk lähivõitlus, kus proovitakse vastast põlvelöögi otsa tõmmata. Seega võimaldab Muay Thai tulla toime vastasega kõigilt distantsidel, mis teeb ala väga universaalseks. Rünnakud on suunatud vastase anatoomiselt nõrkadesse kohtadesse nt. kael, lõug, kolmnurk, neerud jms.

Tänapäeva Muay Thai käte löögitehnikad on tugevalt mõjutatud Euroopa poksist, kus samuti löökidele “tagatakse” kehakaal.

Ei tohi unustada, et käsi kasutatakse lisaks löökidele ka haareteks, tõugeteks ning vastase liikumise ja tasakaalu suunamiseks.


MTC 4 (Tulemused)